Jeżyki

To wspaniała grupa „0” pełnych energii 6-7 letnich dzieci, tak zwanych starszaków. Lubimy wspólne zabawy w kącikach zainteresowań, budować różne konstrukcje, układać i segregować. Dbamy o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Wszystkie nasze działania rozwijają samodzielność i wpływają na rozwój naszych wszechstronnych zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi takimi jak kodowanie, rytmika, język angielski, tańce, zajęcia kulinarne oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W przyjemnej atmosferze przygotowujemy się do roli ucznia.

Wiek dzieci : 4-5
Liczba dzieci : 20
Godziny otwarcia : 7:00 - 17:00

J. angielski

Jedne z ulubionych zajęć naszych przedszkolaków, prowadzone są w grupach, a materiał jest starannie dobrany do możliwości dzieci. Doskonale wiemy jak ważne w dorosłym życiu jest posługiwanie się językiem obcym dlatego staramy się już od najmłodszych lat zainteresować nim dzieci. Praca z językiem wypełniona jest ciekawymi ćwiczeniami, wesołymi piosenkami oraz mnóstwem zabawy.

Rytmika

Dzięki tym zajęciom wprowadzamy dzieci w świat dźwięków, rozwijamy ich wyobraźnię i wrażliwość. Przedszkolaki bardzo lubią ruch, a podczas tych zajęć łączymy go z muzyką co wspomaga myślenie twórcze, dzieci stają się bardziej pewne siebie, odkrywają swoje muzyczne talenty. Podczas zajęć dzieci między innymi słuchają nowych piosenek, śpiewają je oraz same tworzą własną muzykę.

Akademia zdrowego ruchu

Są to zajęcia gimnastyczne, niezwykle ważne dla dzieci w wieku przedszkolnym, w tym właśnie czasie kształtowane są nawyki postawy. Podczas zajęć gimnastycznych mamy na celu działania profilaktyczne, dzieci kształtują swoją postawę ciała, równowagę, poprzez zabawę eliminują wady postawy mają możliwość wszechstronnego rozwoju fizycznego oraz okazję do aktywnej, wesołej zabawy.

Masterchef

Zajęcia kulinarne wprowadzające dzieci w świat różnych smaków. Podczas ich trwania przedszkolaki mają możliwość samodzielnie przygotować proste posiłki, doskonalić swoje umiejętność posługiwania się sztućcami, uczą się również nakrywać do stołu. Widząc inne dzieci łatwiej jest przekonać się do jedzenia nielubianych warzyw czy owoców. Są to więc przyjemne zajęcia nie tylko dla łasuchów ale również dla niejadków!

"Nasze małe kino!”

W naszym przedszkolu organizowane są projekcje filmów i bajek dla dzieci. Przedszkolaki wygodnie zasiadają na krzesełkach przed dużym ekranem, jedzą popcorn i w ten sposób mają namiastkę wizyty w prawdziwym kinie. Dzięki temu uczą się właściwego zachowania w tego typu miejscach, a poprzez edukacyjne filmy poznają przygody nowych bohaterów, poznają nowe miejsca na świecie i uczą się nowych rzeczy.

Zajęcia z logopedą

Zajęcia rozwijające dziecięcą mowę, która to jak wiadomo wpływa na ogólny rozwój dziecka oraz jego osiągnięcia. Zajęcia logopedyczne pozwalają wyeliminować wykryte w mowie nieprawidłowości. Początkiem roku przeprowadzane są przesiewowe badania mowy pozwalające logopedzie na dobranie właściwych form oraz ukierunkowanie swojej pracy. Zajęcia odbywają się w grupach oraz jeśli zaistnieje taka potrzeba również zapewniamy zajęcia indywidualne.

"Tajemnicza wyspa"

Są to zajęcia interaktywne wspierające rozwój psychoruchowy dzieci, mające zastosowanie również w pracy z dziećmi z dysfunkcjami ruchowymi czy zaburzeniami mowy. Angażując się w zajęcia z interaktywną podłogą dzieci mają możliwość udział w wielu ciekawych grach i zabawach edukacyjnych wspierając w ten sposób rozwój w zakresie motoryki dużej, rozwój poznawczy, społeczny, fizyczny, a także rytmiczny. Podczas zabawy z interaktywną podłogą, dzieci angażują wszystkie trzy obszary rozwoju: wzrokowo-kinestetyczny, słuchowo-kinestetyczny oraz kinestetyczno-wzrokowo-słuchowy.