Żabki

Najmłodsza grupa w przedszkolu, do której uczęszczają dzieci w wieku 3-4 lat i choć dopiero niedawno się poznaliśmy, to już uwielbiamy razem spędzać czas śpiewając, tańcząc i bawiąc się. Każdy dzień przynosi nam nowe doświadczenia, uczymy się i odkrywamy otaczający nas świat.  Podczas zajęć grupa realizuje program wychowania przedszkolnego. Dzieci mają możliwość uczestniczyć w zajęciach dodatkowych takich jak: język angielski, gimnastyka, rytmika oraz tańce.

Starszaki mają wiele ciekawych zajęć, dzięki, którym rozwijają zdolności ruchowe, społeczne oraz intelektualne. Uczęszczają na zajęcia języka angielskiego, religii, kodowania oraz SI, dzięki, którym usprawniają swoje umiejętności społeczne, poznawcze, emocjonalne i fizyczne.

Odwiedź nasze Terapeutyczne Niepubliczne Przedszkole „Guziczek” i wybierz odpowiednią grupę dla swojego dziecka.

Wiek dzieci : 5-6
Liczba dzieci : 15
Godziny otwarcia : 7:00 - 17:00

J. angielski

Jedne z ulubionych zajęć naszych przedszkolaków, prowadzone są w grupach, a materiał jest starannie dobrany do możliwości dzieci. Doskonale wiemy jak ważne w dorosłym życiu jest posługiwanie się językiem obcym dlatego staramy się już od najmłodszych lat zainteresować nim dzieci. Praca z językiem wypełniona jest ciekawymi ćwiczeniami, wesołymi piosenkami oraz mnóstwem zabawy.

Rytmika

Dzięki tym zajęciom wprowadzamy dzieci w świat dźwięków, rozwijamy ich wyobraźnię i wrażliwość. Przedszkolaki bardzo lubią ruch, a podczas tych zajęć łączymy go z muzyką co wspomaga myślenie twórcze, dzieci stają się bardziej pewne siebie, odkrywają swoje muzyczne talenty. Podczas zajęć dzieci między innymi słuchają nowych piosenek, śpiewają je oraz same tworzą własną muzykę.

Akademia zdrowego ruchu

Są to zajęcia gimnastyczne, niezwykle ważne dla dzieci w wieku przedszkolnym, w tym właśnie czasie kształtowane są nawyki postawy. Podczas zajęć gimnastycznych mamy na celu działania profilaktyczne, dzieci kształtują swoją postawę ciała, równowagę, poprzez zabawę eliminują wady postawy mają możliwość wszechstronnego rozwoju fizycznego oraz okazję do aktywnej, wesołej zabawy.

Masterchef

Zajęcia kulinarne wprowadzające dzieci w świat różnych smaków. Podczas ich trwania przedszkolaki mają możliwość samodzielnie przygotować proste posiłki, doskonalić swoje umiejętność posługiwania się sztućcami, uczą się również nakrywać do stołu. Widząc inne dzieci łatwiej jest przekonać się do jedzenia nielubianych warzyw czy owoców. Są to więc przyjemne zajęcia nie tylko dla łasuchów ale również dla niejadków!

"Nasze małe kino!”

W naszym przedszkolu organizowane są projekcje filmów i bajek dla dzieci. Przedszkolaki wygodnie zasiadają na krzesełkach przed dużym ekranem, jedzą popcorn i w ten sposób mają namiastkę wizyty w prawdziwym kinie. Dzięki temu uczą się właściwego zachowania w tego typu miejscach, a poprzez edukacyjne filmy poznają przygody nowych bohaterów, poznają nowe miejsca na świecie i uczą się nowych rzeczy.

Zajęcia z logopedą

Zajęcia rozwijające dziecięcą mowę, która to jak wiadomo wpływa na ogólny rozwój dziecka oraz jego osiągnięcia. Zajęcia logopedyczne pozwalają wyeliminować wykryte w mowie nieprawidłowości. Początkiem roku przeprowadzane są przesiewowe badania mowy pozwalające logopedzie na dobranie właściwych form oraz ukierunkowanie swojej pracy. Zajęcia odbywają się w grupach oraz jeśli zaistnieje taka potrzeba również zapewniamy zajęcia indywidualne.

"Tajemnicza wyspa"

Są to zajęcia interaktywne wspierające rozwój psychoruchowy dzieci, mające zastosowanie również w pracy z dziećmi z dysfunkcjami ruchowymi czy zaburzeniami mowy. Angażując się w zajęcia z interaktywną podłogą dzieci mają możliwość udział w wielu ciekawych grach i zabawach edukacyjnych wspierając w ten sposób rozwój w zakresie motoryki dużej, rozwój poznawczy, społeczny, fizyczny, a także rytmiczny. Podczas zabawy z interaktywną podłogą, dzieci angażują wszystkie trzy obszary rozwoju: wzrokowo-kinestetyczny, słuchowo-kinestetyczny oraz kinestetyczno-wzrokowo-słuchowy.